Teknoloji

Sony Orijinal Bir AAA Oyun Üzerinde Çalışıyor

Bildiğiniz gibi Sony bünyesinde PlayStation 5 için geliştirilmekte olan birçok oyun var ve bunların çoğu henüz duyurulmadı. Şimdi listeye yenileri eklendi. Sony orijinal AAA oyunolmak üzere yeni projeler üzerinde çalışmaktadır.

Japon teknoloji devi bünyesinde Twitter kullanıcısı Timur222 tarafından geliştirilen ve henüz duyurulmayan yeni projeler fark edildi. Bu projelerden biri, bariz ayrıntılar olmadan tamamen orijinal bir fikri mülkiyetti.

Sony Interactive Entertainment Kıdemli Görsel Efekt Sanatçısı Dylan S.’nin LinkedIn profiline göre, 2023 için duyurulmamış bir oyun planlanmış gibi görünüyor. Sanatçı ayrıca God of War Ragnarök ve Topgun gibi bazı Hollywood filmlerinde de çalıştı: başına buyruk. Profilinin açıklamasında dizi, film ve oyunlar için fotoğraf kalitesinde ve stilize efektler yarattığı yazıyor. Söz konusu oyunun bu yıl çıkacağı düşünüldüğünde bu, uzun süredir geliştirilme aşamasında olduğunun ve ek bilgilere göre AAA seviyesinde olduğunun bir işareti sayılabilir. Ama bunun dışında herhangi bir bilgi yok.

Sony Orijinal Bir AAA Oyunla Gelecek

Öte yandan Sony Interactive Entertainment bünyesinde geliştirildiği söylenen tamamen özgün fikri mülkiyet, Görse Effects Şefi ve Sanat Direktörü Jonathan Harman’ın LinkedIn profiline yansıdı. Harman ayrıca Days Gone ve Horizon: Forbidden West gibi çok çeşitli projelerde çalıştı.

Son iki projeden biri, altmıştan fazla geliştiriciden oluşan bir ekip tarafından yürütülüyor. Baş Teknik Program Yöneticisi Tangirala’ya göre, ekibe hem yurt içinden hem de yurt dışından yeni kişiler alınıyor. Ancak bunun bir oyun mu yoksa yeni bir girişim mi olduğu net değil ancak PlayStation Plus veya yeni PlayStation 5 modeliyle bir ilgisi olabilir gibi görünüyor.

Diğer projenin ise oldukça stilize edilmiş bir AAA oyunu olduğu söyleniyor. Rastgele bir detay olmadığı için net bir çıkarım yapmak zordur. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

akcadag-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu