Sağlık

Kınık’ta gezici diş sağlığı aracında tarım işçilerine sağlık taraması

Kınık Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Ağız ve Diş Sağlığı Mobil Teşhis ve Tedavi Aracı”, sağlık hizmetini mevsimlik tarım işçilerinin ayağına getiriyor.

Kınık Belediyesi’nin Sağlık Projesi kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Kınık Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirdiği “Ağız ve Diş Sağlığı Mobil Teşhis ve Tedavi Aracı”, sağlık taraması, ağız ve diş tedavilerini mevsimlik tarım işçilerinin ayağına getiriyor.

2018 yılı Ocak ayından bu yana vatandaşlara hizmet veren gezici diş sağlığı tarama aracında özellikle kırsal kesimde yaşayan dezavantajlı vatandaşlar; Çocuk, yaşlı, yatalak ve engelli vatandaşlarımıza diş teşhis, tedavi, diş çekimi ve dolgu tedavileri sistematik olarak yapılmaktadır. Tarım döneminin başlamasıyla birlikte Kınık Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Mobil Teşhis ve Tedavi aracında mevsimlik tarım çalışanları da diş sağlığı hizmeti alıyor.

“Amacımız tüm vatandaşlarımıza hizmet etmektir”

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Hedefimiz; Ulaşım açısından dezavantajlı durumda olan kırsal kesimde yaşayan vatandaşlar başta olmak üzere çocuk, yaşlı, yatalak ve engelli vatandaşlarımıza düzenli olarak ağız ve diş sağlığı hizmeti vermek ve tarım sezonunda tarım çalışanlarımızın da bu imkandan faydalanmasını sağlamak. Bu sağlık hizmetini vatandaşımızın ayağına getirmekle belediye olarak amacımıza ulaşmış olduk” dedi. söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-marmara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu