Ekonomi

Biotrend Ezine Biyokütle Enerji Santrali Sırada!

Biotrend Ezine Biyokütle Enerji Santrali’nin ikinci fazının kabulü ile birlikte toplam işletme gücü 19.213 MWm / 18.782 MWe’ye ulaştı.

Biotrend Power bugün ülke genelinde 11 entegre atık yönetimi, 1 katı yakıt hazırlama, 6 BES ve 1 sera olmak üzere 19 tesiste faaliyet gösteriyor. 31 Mart tarihinde 18.183 MWm / 17.782 MWe kapasiteli Ezine Biyokütle Enerjisi (Endüstriyel odun-direkt yanma dışındaki orman ürünleri) Enerji Santrali’nin 2. fazı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı EİGM tarafından kabul edilmiş ve toplam işletim güç 19.213 MWm / 18.782 MWe’ye ulaştı.

Biotrend Power CEO’su Özgür Umut Eroğlu: “Ezine Biyokütle Enerji Santrali 2. fazının kabulü işletme gücümüzü artırdı.”

Türkiye’nin iklimi ve coğrafi konumu itibariyle alternatif enerji alanında değerli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Biotrend Power CEO’su Özgür Umut Eroğlu, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Atıklardan oluşan atık miktarı 270 bin. yılda ton. Ezine Tesisi’nin 2. fazının kabulü işletme gücümüzü 117 MWe’ye çıkardı. Türkiye genelinde yatırımlarımıza ve yurt dışı hedeflerimiz için proje geliştirme ekiplerimizle çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

karkamishaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu